Vundamendi ehitus

Ehitame vundamente – alates väiksematest projektidest kuni majadeni välja. Järgime vundamentide ehituse parimad eeskirju ning viime iga töö läbi hoole ja korrektusega. Alates vundamendi projekteerimisest ja maa tasandamisest kuni viimase müürikivi paikasaamise ja soojustamiseni. 

Mida jälgida vundamendi ehitamisel?

Vundament on hoone üks olulisemaid osasid hoone katuse kõrval. Vundament peab arvestama hoone raskusega ja pinnasega. Näiteks niiskema pinnasega asukohas on vajalik vundamendi ümber drenaaž paigaldada ning pehme pinnasega kohas tuleb vundamendi tald viia tugevamate aluskihtideni ning täita ja tihendada killustikuga geotekstiilile.

Eelarvet silmas pidades on kõige soodsam postvundament, kuid see sobib kerghoonetele ja rajatistele nagu näiteks kuur, terrass, kergsaun, varjualune jms. Seejärel on lintvundament ja siis plaatvundament, kuid plaatvundament on kõige levinum just seetõttu, et aitab hoone raskusel ühtlaselt hajutatult vundamendile toetuda. Lintvundamendi korral rajatakse vundament hoone kandvate seinte alla. Vundamendi tald tuleb rajada allapoole külmumispiiri, mis on piirkonniti erinev, näiteks järvamaal on enamjaolt 1,25m. Vundament peab olema pinnasest tuleva niiskuse eest isoleeritud ning niiskus ei tohi pääseda piirdetarindisse.

Plaatvundamendi ehitus

Tänapäeval on erinevaid viise plaatvundamendi rajamiseks- tavapärane on esmalt lintvundamendi ehitus, mis täidetakse tihendatud liivaga ning paigaldatud soojustus (vähemalt 200mm), ehituskile ja seotud armatuuriga lintvundamendile ning soojahoone korral põrandakütte torustik paigaldatakse juba plaatvundamendi sisse armatuuri külge.

Samuti paigaldatakse maandused ja maandatakse hoone perimeeter. Seejärel betoneeritakse ja olenevalt hoone tüübist ja kliendi soovist kopterdatakse pind siledaks.

Paigaldame ka Bendersi L plokke. Uus viis plaatvundamendi ehituseks on kasutada juba viimistletud sokliga Bendersi L vundamendi penoplastist plokke, mis seotakse omavahel spetsiaalse klambriga, kiletatakse, paigaldatakse armatuur jne, nagu eelnevalt kirjeldatud.

Linvundamendi ehitus

Esmalt määratakse hoone asukoht ja mõõdetakse täpselt välja, seejärel tehakse pinnase väljakaeve tihedamate aluskihtideni, mis täidetakse geoalusele killustikuga ja tihendatakse vundamendi talla aluse kõrguseni. Seejärel paigaldatakse lintvundamendi taldmiku vormid või betooni saalungid, mille kõrgus pannakse paika objekti 0-st mõõdetult nivelliiriga.

Talla valuvormi paigaldamisel mõõdetakse üle ka diagonaalid, et hiljem jõudes maapinnani on hoone täisnurkadega ja tellitud kujuga.
Kui taldmik on valatud ja betoon piisavalt tahenenud laotakse üldjuhul fibo kergplokkidest vundamendi müürid vastavalt projektile. Fibo ladudes iga 3. real segukihis bi armatuur.

Seejärel täidetakse vundament seest liivaga, väljast paigaldatakse hüdroisolatsioon ja vajadusel soojustus ja soojustust ventileeriv kate. Niiskema pinnasega kohtades rangelt soovituslik vundamendi ümber drenaaž. Kõige lõpus täidetakse vundamendi kaevik ja tihendatakse ning vundamendi äärde rajatakse kas betoonist või tänavakividest pandus vihmavee ära juhtimiseks hoonest eemale.

Oled huvitatud vundamendi ehitamisest? Aitame selle ellu viia!

Kirjuta meile oma projektist ning võtame teiega ise ühendust.